Zajímavá místa v okolí penzionu

Babiččino údolí

13 km daleko

Babiččino údolí je národní přírodní památka a národní kulturní památka v okrese Náchod v turistickém regionu Kladské pomezí v Královéhradeckém kraji. Chráněné území je od 1. 6. 2015 ve správě regionálního pracoviště Východní Čechy AOPK ČR.

Babiccino-udoli

Státní zámek Náchod

11 km daleko

Zámek Náchod ve stejnojmenném východočeském městě Náchod vznikl z někdejšího hraničního hradu. Od roku 2001 je chráněn jako národní kulturní památka České republiky. Je ve vlastnictví státu a je přístupný veřejnosti.

Nachod

Pevnost Dobrošov – Orlické hory

16 km daleko

Evropsky významná lokalita Pevnost Dobrošov se nachází poblíž vsi Dobrošov přibližně 2 km jihovýchodně od Náchoda a zahrnuje dělostřeleckou tvrz Dobrošov, rozsáhlé sály propojené systémem chodeb v podzemí tvrze a nedokončené systémy štol.

Dobrosov

Vodní nádrž Rozkoš

8 km daleko

Vodní nádrž Rozkoš, s nadsázkou též přezdívaná Východočeské moře, je vodní dílo na potoku Rozkoši v Úpsko-metujské tabuli. Podle rozlohy je osmou největší přehradou v České republice.

Rozkos

Adršpach: Adršpašsko-teplické skály

40 km daleko

NPR se nachází zhruba v trojúhelníku vymezeném obcemi Adršpach (ZSJ Horní Adršpach), Teplice nad Metují a vrcholem Čáp nad vsí Skály v turistickém regionu Kladské pomezí ve Východních Čechách.

Adrspach

Hospitál v Kuksu

26 km daleko

Kuks (německy Kukus) je vesnice v okrese Trutnov, v údolí horního toku řeky Labe asi 6 km severně od Jaroměře. Ves je pozoruhodná především unikátním barokním lázeňským areálem se špitálem a bohatou sochařskou výzdobou z dílny Matyáše Bernarda Brauna, který nechal v letech 1692–1724 vybudovat hrabě František Antonín Špork.

Kuks

Zoo Dvůr Králové

33 km daleko

ZOO Dvůr Králové a. s. je druhá největší zoologická zahrada v Česku. Nachází se v jihozápadní části města Dvůr Králové nad Labem v Královéhradeckém kraji. Zoo se přednostně orientuje na africká zvířata, a to již od konce 60. let 20. století.

ZOO-Dvur-Kralove

Kostel svatého Jana Křtitele (Slavoňov)

6 km daleko

Kostel svatého Jana Křtitele je římskokatolický dřevěný kostel ve Slavoňově. Je chráněn jako národní kulturní památka České republiky.

Slavonov

Státní zámek Opočno

15 km daleko

Opočenský zámek (celým názvem Státní zámek Opočno) je renesanční stavba nacházející se v katastru obce Opočno v podhůří Orlických hor v okrese Rychnov nad Kněžnou, asi 30 km od Hradce Králové. Je ve vlastnictví státu (správu zajišťuje Národní památkový ústav) a je přístupný veřejnosti.

Zamek_Opocno

Kolowratský zámek Rychnov nad Kněžnou

26 km daleko

Zámek Rychnov nad Kněžnou se nachází na mírně se svažující plošině nad ostrým svahem říčky Kněžny v severozápadní části města Rychnov nad Kněžnou, ležícího v podhůří Orlických hor asi 32 km východně od Hradce Králové.

Rychnov_nad_Kneznou

Pevnost Josefov

19 km daleko

Evropsky významná lokalita Josefov – pevnost se nachází v Josefově, části města Jaroměř. Chráněné území je tvořeno rozsáhlým systémem podzemních chodeb pod pevností Josefov. Předmětem ochrany je lokalita vrápence malého.

Josefov

Kudowa zdroj

16 km daleko

Kudowa-Zdrój je polské lázeňské město pod Stolovými horami v povodí Metuje, v nadmořské výšce okolo 400 metrů. Leží v Kladsku, v jihozápadním Polsku, v Dolnoslezském vojvodství při hranici s Českem, jen několik kilometrů na severovýchod od města Náchod.

Kudowa
Telefonní kontakt

Pro Vaše rezervace a dotazy

+420 776 622 776

Ochrana osobních údajů

E-mailová komunikace

Pro Vaše rezervace a dotazy

penzion.nafrantisku@seznam.cz

© 2005 - 2023 Všechna práva vyhrazena. Obsah toho webu nesmí být v žádném případě bez písemného souhlasu dále publikován. Cookies zásady Vytvořila firma ITPA