Zajímavá místa v okolí penzionu

Babiččino údolí

13 km daleko

Babiččino údolí je národní přírodní památka a národní kulturní památka v okrese Náchod v turistickém regionu Kladské pomezí v Královéhradeckém kraji. Chráněné území je od 1. 6. 2015 ve správě regionálního pracoviště Východní Čechy AOPK ČR.

Babiccino-udoli

Státní zámek Náchod

11 km daleko

Zámek Náchod ve stejnojmenném východočeském městě Náchod vznikl z někdejšího hraničního hradu. Od roku 2001 je chráněn jako národní kulturní památka České republiky. Je ve vlastnictví státu a je přístupný veřejnosti.

Nachod

Pevnost Dobrošov – Orlické hory

16 km daleko

Evropsky významná lokalita Pevnost Dobrošov se nachází poblíž vsi Dobrošov přibližně 2 km jihovýchodně od Náchoda a zahrnuje dělostřeleckou tvrz Dobrošov, rozsáhlé sály propojené systémem chodeb v podzemí tvrze a nedokončené systémy štol.

Dobrosov

Kostel svatého Jana Křtitele (Slavoňov)

6 km daleko

Kostel svatého Jana Křtitele je římskokatolický dřevěný kostel ve Slavoňově. Je chráněn jako národní kulturní památka České republiky.

Slavonov

Pevnost Josefov

19 km daleko

Evropsky významná lokalita Josefov – pevnost se nachází v Josefově, části města Jaroměř. Chráněné území je tvořeno rozsáhlým systémem podzemních chodeb pod pevností Josefov. Předmětem ochrany je lokalita vrápence malého.

Josefov

Vodní nádrž Rozkoš

8 km daleko

Vodní nádrž Rozkoš, s nadsázkou též přezdívaná Východočeské moře, je vodní dílo na potoku Rozkoši v Úpsko-metujské tabuli. Podle rozlohy je osmou největší přehradou v České republice.

Rozkos

Adršpach: Adršpašsko-teplické skály

40 km daleko

NPR se nachází zhruba v trojúhelníku vymezeném obcemi Adršpach (ZSJ Horní Adršpach), Teplice nad Metují a vrcholem Čáp nad vsí Skály v turistickém regionu Kladské pomezí ve Východních Čechách.

Adrspach

Hospitál v Kuksu

26 km daleko

Kuks (německy Kukus) je vesnice v okrese Trutnov, v údolí horního toku řeky Labe asi 6 km severně od Jaroměře. Ves je pozoruhodná především unikátním barokním lázeňským areálem se špitálem a bohatou sochařskou výzdobou z dílny Matyáše Bernarda Brauna, který nechal v letech 1692–1724 vybudovat hrabě František Antonín Špork.

Kuks

Zoo Dvůr Králové

33 km daleko

ZOO Dvůr Králové a. s. je druhá největší zoologická zahrada v Česku. Nachází se v jihozápadní části města Dvůr Králové nad Labem v Královéhradeckém kraji. Zoo se přednostně orientuje na africká zvířata, a to již od konce 60. let 20. století.

ZOO-Dvur-Kralove

Kolowratský zámek Rychnov nad Kněžnou

26 km daleko

Zámek Rychnov nad Kněžnou se nachází na mírně se svažující plošině nad ostrým svahem říčky Kněžny v severozápadní části města Rychnov nad Kněžnou, ležícího v podhůří Orlických hor asi 32 km východně od Hradce Králové.

Rychnov_nad_Kneznou

Kudowa zdroj

16 km daleko

Kudowa-Zdrój je polské lázeňské město pod Stolovými horami v povodí Metuje, v nadmořské výšce okolo 400 metrů. Leží v Kladsku, v jihozápadním Polsku, v Dolnoslezském vojvodství při hranici s Českem, jen několik kilometrů na severovýchod od města Náchod.

Kudowa

Státní zámek Opočno

15 km daleko

Opočenský zámek (celým názvem Státní zámek Opočno) je renesanční stavba nacházející se v katastru obce Opočno v podhůří Orlických hor v okrese Rychnov nad Kněžnou, asi 30 km od Hradce Králové. Je ve vlastnictví státu (správu zajišťuje Národní památkový ústav) a je přístupný veřejnosti.

Zamek_Opocno
Telefonní kontakt

Pro Vaše rezervace a dotazy

+420 776 622 776

Ochrana osobních údajů

E-mailová komunikace

Pro Vaše rezervace a dotazy

penzion.nafrantisku@seznam.cz

© 2005 - 2020 Všechna práva vyhrazena. Obsah toho webu nesmí být v žádném případě bez písemného souhlasu dále publikován.